چند راز مختلف سلامتی پوست

چند راز مختلف سلامتی پوست

سلامتی پوست ، شادابی و طراوت پوست یکی از مهم ترین مواردی است که برای افراد مختلف اهمیت دارد . به خصوص پوست صورت در مورد زنان یکی از دغدغه های همیشگی است که با بالا رفتن سن مهم تر میشود .

بعد از سن 30 سالگی اکثرا خطوط پیشانی ، زیرچشم ، خط خنده و سایر افتادگی های پوست ظاهر میشوند ولی با رعایت چند مورد در سنین پایینتر میتوانید پوست خود را همیشه سالم ، شاداب و باطراوت نگه دارید .

1.عدم استفاده از آب داغ در شستن پوست

این یکی از مواردی است که خیلی از افراد توجه نمیکنند و با آب داغ حمام میکنند .آب داغ موجب از بین رفتن روغن پوست میشود و به دنبال آن خشکی پوست و خارش را تجربه خواهید کرد . سعی کنید قبل و بعد از حمام از مرطوب کننده های خوب و اورجینال استفاده کنید . ضمنا حمام کردن را نباید طول دهید و با آب ولرم سریع حمام کنید . با صابونی که بدن خود را شستشو میدهید مراقب باشید که از آن برای صورتتان استفاده نکنید و برای صورت از صابون های خاص استفاده کنید .

چند راز مختلف سلامتی پوست
چند راز مختلف سلامتی پوست

بیشتر بخوانید : نکات مهم و عمومی برای سلامتی پوست

2. دوری از آلودگی و آلاینده های طبیعی

باید از آلودگی دوری کنید . هوای محیط پوست شما باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و باکتری باشد . همچنین باید در استفاده حوله نهایت دقت را به خرج دهید و به صورت روزانه یا هفتگی حوله صورت خودرا عوض کنید .

3. پوستتان همیشه مرطوب بماند

اگر همیشه پوستتان را مرطوب نگه دارید چین و چروکی روی پوست نمی افتد . برای این منظور از کرم های مرطوب کننده خوب استفاده کنید . زمانی که احساس کردید پوست صورتتان خشک شده است سریع آن را مرطوب کنید . خشکی پوست باعث ایجاد خط و چین و چروک میشود . همیشه در کنار خود در داخل و خارج از خانه یک کرم یا سرم مرطوب کننده داشته باشید .

چند راز مختلف سلامتی پوست
چند راز مختلف سلامتی پوست

4. آب بنوشید

پوست نیاز به آب کافی دارد . جهت حفظ رطوبت پوست حتما باید به اندازه کافی آب بنوشید . پوست هر فردی روزانه نیاز به 2 لیتر آب دارد و برای آب رسانی خوب به پوست هرروز 2 لیتر آب بنوشید .

اگر محیط خشک و گرم دارید حتما از دستگاه های بخور سرد استفاده کنید .

5. استفاده از روغن های طبیعی

برای حفظ رطوبت پوست و پاکسازی آن از روغن های طبیعی نظیر روغن زیتون ، روغن آرگان و … استفاده کنید . این روغن ها بهترین مورد برای حفظ شادابی و طراوت پوست هستند و هرگز این مورد را فراموش نکنید و در هنگام استفاده از روغن به زودی نتیجه خوب آن را مشاهده خواهید کرد .

6. وقتی خوابتان آمد بخوابید

در خانه یا بیرون یا در هر مجلسی که هستید وقتی خواب سراغتون اومد حتما یک جایی برای خواب پیدا کنید و بخوابید . اکثر هنرمندانی که پوست صاف و جوانی دارند به این مورد اشاره میکنند . مطلوب ترین زمان برای خواب در شبانه روز 7 الی 8 ساعت است . سعی کنید شب ها بخوابید و در طول روز به کارهای روزمره رسیدگی کنید و از شب بیداری بپرهیزید

7. لوازم آرایش نباید به مدت طولانی روی پوستتان بماند

برخی افراد با صورت آرایش شده به خواب میروند و از تنفس پوست تا در طول شب تا روز جلوگیری میکنند . پوست شما در هنگام استراحت باید عاری از هرگونه مواد اضافی باشد و در این مواقع فقط از مرطوب کننده استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *