خانه » خواص ها » بررسی برخی از خاصیت های سیر برای بدن

بررسی برخی از خاصیت های سیر برای بدن

خواص سیر خام ناشتا

خواص سیر تازه , خاصیت سیر خام ناشتا , خواص سیر برای پوست , مضرات سیر

سیر یکی از گیاهانی می باشد که زمان های دور مورد توجه برخی قرار گرفته است این گیاه پر از خاصیت به شکل گرد و تشکیل شده از حبه هایی که زیر پوست آن کنار هم قرار گرفته اند که این حبه ها را می تون از هم جدا کرد و بعد مورد استفاده قرار داد این گیاه هم بصورت خشک و هم تازه کاربرد دارد.

بعضی ها حتما این گیاه را در وعده های غذایی خود قرار می دهند برخی آن را داخل غذا می ریزند و یا آن را خام مصرف می کنند برخی هم با استفاده از سیر ترشی درست می کنند اما بعضی ها به علت بوی سیر از آن گریزان هستند البته باید توجه داشت که گفته شده در کنار خواص آن این گیاه در مواقعی هم مضر است و باید از مصرف آن خودداری کرد. برخی سیر در زمان ناشتا مصرف می کنند و برخی آن را به همراه عسل و آبلیمو استفاده می کنند برای اطلاع از خواص سیر و همچنین سایر خواص مواد غذایی سایت نظاره ها را دنبال کنید.

کاهش بیماری های قلبی

سیر از عواملی می باشد که چربی خون را کاهش می دهند در نتیجه باعث کاهش کلسترول خون می شود بنابراین می تواند بیماری های قلبی را کاهش دهد از طرفی سیر با کاهش تصلب رگها باعث جلوگیری از بیماریهای قلبی می شود از دیگر خواص آن می توان به کاهش فشار خون هم اشاره کرد.

خاصیت و تاثیر سیر روی دندان

سیر به تقویت دندان کمک می کند که برای این کار گفته شده است سیر را بجوشانید و آب جوشانده آن را با زیره و برگ صنوبر مخلوط کنید و بنوشید. همچنین زمان ابتلا به درد دندان قرار دادن سیر روی دندانی که درد می‌کند می تواند به تسکین درد آن کمک کند.

بالا بردن استقامت جسمانی

سیر با داشتن منبع خوبی از انرژی می تواند به بالا رفتن استقامت و قوای جسمانی بدن کمک کند و این می تواند یکی از دلایل توصیه مصرف سیر براری برخی باشد.

سیر و از بین بردن عفونت گوش

گفته شده در زمان عفونت و ورم گوش سیر را له کرده و آب آن را صاف کرده و یک تا دو قطره از این آب را داخل گوش چکانده شود.

جلوگیری از انواع متفاوت سرطان

در تحقیقات حاصل شده است که در سیر ماده ای نام آلیس وجود دارد که داری خاصیت ضد سرطانی می باشد که منجر به واکنش های شیمیایی در بدن می شود که می تواند باعث نابودی تومورهای سرطانی شود گفته شده سیر برای کمک به پیشگیری از سرطان روده و معده و سینه و پروستات در برنامه غذایی قرار داده شود.

خواص سیر برای پوست

استفاده کردن از سیر باعث نیکویی رنگ رخسار شده و همینطور باعث شاداب شدن پوست می شود.

اثر سیر بر معده

مصرف کرد سیر باعث کاهش رطوبت معده و مفاصل می شود و همچنین در مواردی به از بین رفتن درد معده کمک می کند.

کاهش غلظت خون

سیر دارای خاصیت رقیق کننده خون می باشد برای کاهش سکته های مغزی که به علت لخته خون می باشند کمک می کند با زیاد شدن سن تصلب شریان یک موضوع مهم محسوب می شود مطالعت نشان داده است که سیر به کاهش اثر سفتی و سختی شریین کمک می کند در نتیجه خطر ابتلا به لخته های خونی را کم می کند.

درمان تب های کهنه

مصرف سیر سبب از بین رفتن تب های کهنه، حصاه کلیه ، گزیدن مار و سگ دیوانه می شود.

خاصیت ضد قارچی سیر

اگر دچار بیماری های دهان و دندان می شوید، اکثر موقع از آفت های دهانی و مخمرهای دهانی رنج می برید، حتما سیر را در رژیم غذایی خود بگنجانید. زیرا سیر با داشتن خاصیت ضد قارچی خود بر روی مخمرها تاثیر به سزایی دارد.

منابع :
باشگاه خبرنگاران
پایگاه خبری تحلیلی افکارنیوز


همچنین ببینید : خواص پیازخواص پرتقالخواص سیاه دانه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*