خانه » غذا و دسر » دستور تهیه مربای پوست پرتقال خوشمزه و خانگی

دستور تهیه مربای پوست پرتقال خوشمزه و خانگی

دستور تهیه مربای پوست پرتقال خوشمزه و خانگی

مربای پوست پرتقال , طرز تهیه مربای پوست پرتقال مجلسی , مربا پوست پرتقال خشک شده

مربای پوست پرتقال یکی از انواع مربا ها می باشد که یکی از دلایلی که باعث شده است مورد استقبال قرار بگیرد داشتن ظاهر زیبای آن می باشد این مربا می تواند به سفره صبحانه شما زینت ببخشد. در ادامه دستور تهیه مربای پوست پرتقال را مشاهده کنید.

مواد لازم مربای پوست پرتقال

پوست پرتقال یک کیلو
آب یک ونیم لیتر
شکر یک و نیم کیلو
آبلیمو دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربای پوست پرتقال

ایتدا پرتقال را به خوبی می شوییم و سپس آن را خشک می کنیم و پوست پرتقال را می گیریم بعد قسمت سفید داخل پوست پرتقال را جدا می کنیم و بعد آن را برش می دهیم و برش ها را لول می کنیم که به شکل رول باشد و با استفاده از از خلال چوب آن را رول ها را ثابت می کنیم و این کار را ادامه می دهیم تا تمام شود بهد مقداری آب سرد را روی حرارت قرار می دهیم و رول های پوست پرتقال را داخل آن می ریزیم تا چند چوش بخورد حدود پنج دقیقه و بعد آن ها از داخل آب خارج می کنیم و در واقع آبکش می کنیم این کار حدود چهار بار انجام می دهیم تا تلخی پوست پرتقال گرفته شود.

بعد از این مرحله رول ها را داخل آب سرد به مدت بیست و چهار ساعت قرار می دهیم و در این مدت چندین بار آب آن را عوض می کنیم و هر بار هم از آب سرد استفاده می کنیم سپس آب و شکر را با هم مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا شکر حل شود و آن را روی حرارت قرار می دهیم. وقتی شکر کاملا در آب حل شد رول ها را از داخل آب خارج می کنیم و داخل آب و شکر می اندازیم و اجازه می دهیم تا رنگ رول ها شفاف شود و در نهایت آبلیمو را اضافه کرده و می گذاریم که مربا به غلظت مناسب برسد.

سپس زیر حرارت را خاموش کرده و اجازه می دهیم تا مربا سرد شود سپس آن را داخل یک ظرف مناسب و درب دار می ریزیم و در یخچال آن را نگه داری می کنیم. همچنین اگر رنگ رول ها شفاف شد و هنوز غلظت شهد مناسب نبود رول ها را ازداخل شهد خارج می کنیم و بعد از اینکه شهد به قوام مناسب رسید دوبره رول ها را داخل آن می ریزیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*