خانه » غذا و دسر » روش درست کردن انواع ژله

روش درست کردن انواع ژله

روش درست کردن انواع ژله

طرز تهیه ژله , ژله ساده ، ژله بستنی ، ژله قالبی

ژله یکی از دسرهای پرطرفدار است که در طعم ها و اشکال مختلفی سرو می شود گاهی آن را در چند رنگ درست می کنند و گاهی در یک رنگ آن را آماده می کنند این دسر خوشمزه را می توان ساده تهیه کرد. برای تهیه کردن ژله برخی از شیر و بستنی و انواع میوه که می توانند داخل آن بریزند استفاده می کنند و برای اینکه آنها را در شکل های متفاوتی آماده کنیم می توانیم قالب های مختلف بکار ببریم دستور پخت برای ۴ نفر مناسب می باشد برای اطلاع از آموزش و طرز تهیه ژله به این شکل را همراهی کنید.

مواد لازم ژله ساده

پودر ژله یک عدد
آب دو لیوان

طرز تهیه ژله ساده

آب را می گذاریم تا جوش بیاید آنگاه یک بسته پودر ژله را در ظرف مناسبی می ریزیم و یک لیوان آب جوش روی آن ریخته و هم می زنیم تا کاملا ژله در آب حل شود بعد یک لیوان آب سرد به آن اضافه کرده و دوباره ژله را هم می زنیم سپس از ظرف یا ظروف مناسبی مانند بستنی خوری را انتخاب کرده و ژله را داخل آن می ریزیم و بعد آن را در یخچال گذاشته تا ژله بسته شود پس از آن ژله را با تزیین زیبا سرو می کنیم.

مواد لازم ژله قالبی

پودر ژله یک بسته
آب دو لیوان
شکر به مقدار لازم
روغن به مقدار لازم

طرز تهیه ژله قالبی

  • برای شروع

یک کتری حاوی آب را روی حرارت قرار می دهیم تا آب آن جوش آید سپس قالب مورد نظر را کاملا چرب می کنیم و به کف و دیواره های آن شکر می پاشیم سپس آن را داخل فریزر می گذاریم وقتی آب جوش آمد ظرف مناسبی را برمی داریم و ژله را داخل آن می ریزیم.

  • در ادامه

آب جوش را به پودر ژله اضافه کرده و ظرف را روی بخار کتری می گیریم و هم می زنیم تا کاملا پودر ژله در آب حل شود سپس آب سرد را داخل آن می ریزیم و هم می زنیم بعد ظرف را از داخل فریزر خارج می کنیم و ژله را به آرامی داخل آن ریخته سپس ژله را داخل یخچال قرار می دهیم تا سفت شود.

  • در نهایت

بعد کف ظرفی را که می خواهیم ژله را داخل آن سرو کنیم را مقداری خیس می کنیم و با دستان خیس سعی می کنیم ژله را از دیواره های ظرف جدا کنیم و چند تکان و ضربه به ظرف می زنیم سپس ظرف سرو را روی ظرف ژله قرار می دهیم و بعد ظرف ژله را با دو دست برمی گردانیم روی ظرف سرو و اجازه می دهیم تا کاملا ژله به داخل ظرف انتقال یابد.

نکته : برخی پیشنهاد می کنند برای خارج کردن ژله ظرف آن را یک الی دو ثانیه داخل آب جوش گذاشته و بعد آن را در ظرف سرو برگردانیم.

مواد لازم ژله بستنی

پودر ژله یک بسته
آب جوش یک لیوان
بستنی یک لیوان

طرز تهیه ژله بستنی

پودر ژله را داخل ظرف مناسب ریخته سپس یک لیوان آب جوش به آن اضافه کرده و هم می زنیم تا ژله بطور کامل در آب چوش حل شود سپس بستنی را که به دمای محیط رسیده است را بجای آب سرد داخل ژله می ریزیم و خوب هم می زنیم تا کاملا با هم مخلوط شوند بعد آن ها را داخل ظرف مناسبی ریخته و داخل یخچال قرار می دهیم تا ژله به اصطلاح ببندد.

منبع : طرز تهیه ژله

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*